RODOS = aktuální stav průjezdnosti silnic

E-CALL

Navigace Dynavix Smart

MULTIFUNKČNÍ TABLET

Asistent řidiče

Tablet řidiče je ucelené mobilní řešení určené pro řidiče osobních i nákladních vozů. Toto mobilní řešení poskytuje informace, služby a řešení problémů, které mohou řidiče během cestování potkat. Je pomocníkem nejen na silnicích, např. formou sofistikované navigace zobrazující online informace o stavu průjezdnosti silnic a následném nabídnutí nejlepší průjezdné trasy, ale i v komunikaci s dispečery či asistenční službou při řešení případných komplikací jako je porucha nebo nehoda. Tablet dále nabízí sadu instrukcí jako např. poskytnutí první pomoci nebo nasazení sněhových řetězů. K ruce vám bude také aplikace uchovávající důležité informace o provozu vozu - dokumentace k vozu, expirace termínů STK, pojištění, údržby, kontrola povinné výbavy, přezutí pneumatik, závady a opravy.

Automatické tísňové volání

B-CALL

Automatické volání řidiče v případě havárie

Jedná se o alternativu k tzv. E-Call, což je systém první pomoci, který v případě havárie automaticky volá linku 112. Ke zpřístupnění této služby je nutné mít nainstalovanou schválenou palubní jednotku s napojením na PCO a linku 112. E-Call má být u nových aut povinný od 2017.

 

My nabízíme řešení také pro starší vozy - E-CALL druhého řádu, tedy B-CALL a to prostřednictvím tohoto tabletu.

 

Jak je to možné?

Společnost Vítkovice IT SOLUTION a.s. je členem týmu HeERO, který připravil projekt E-Call pro praxi a je oficiálním řešitelem linky tísňového volání 112 pro O2.  Umožní tak napojení na IZS (Integrovaný záchranný systém) také Tabletu řidiče. Systém poskytne datovou větu IZS, která usnadní vyhledávání havarovaného vozidla včetně souřadnic vozidla a mnoho dalších informací, které hlasí E-Call.

NAVIGAČNÍ SOFTWARE SMART DYNAVIX

Předplacená služba aktuálních dopravních dat, hlasová navigace s využitím hlasových pokynů známého herce Pavla Lišky rozšířených o vtipné komentáře Tomáše Matonohy, Josefa Poláška a Marka Daniela. Po dobu půl roku je tato aplikace v ceně produktu s možností pozdějšího dokoupení plné verze přes e-shop VMG na dalších 2,5 roku za zvýhodněnou cenu 216 Kč (ČR, SK) anebo 417 Kč Evropa.

 • 2D navigace

 • 3D navigace

 • Náhled mapy bez navigování

 • Navigaci na adresu včetně čísla popisného, na POI, na oblíbené místo

 • Možnost bezplatné aktualizace map po dobu poskytování licence

 • Profil a itinerář trasy

 • Simulace pohybu v tunelu

 • Pěší mód navigace

 • Mýtné silnice

 • Hlasová navigace

 • POI – radary

 • Integrace traffic dat do routování

 • Integrace náhledů dopravních kamer

 

Deatilní popis funkcí

 • Aktuální dopravní informace FCD – Dopravní informace jsou získávány technologií floating car data, obsahují popis dopravních událostí a jsou dostupné každé 3 minuty pro 26 zemí Evropy. Díky novému grafickému rozhraní si uživatel může snadno nechat navrhnout objízdnou trasu.

 • Dopravní kamery – zcela nová, unikátní funkce, kdy v rozhraní navigace jsou dostupné náhledy více než tří a půl tisíce dopravních kamer z celé Evropy. Uživatel si může nechat zobrazit náhled dopravní situace podél vypočtené trasy nebo si prohlédnout stav dopravy ve svém seznamu kamer.

 • Nové grafické rozhraní – SMART DYNAVIX zásadně vylepšil výkon aplikace, např. práce s mapou je tak zcela plynulá a velmi rychlá. Kromě toho SMART DYNAVIX využívá řadu animací.

 • 3D modely budov – nově je dostupný L2 model všech budov v Praze, k tomu L3 modely vybraných významných budov.

 • Fulltextové vyhledávání cíle pro navigaci – Cíl pro navigaci lze vyhledat fulltextovým vyhledávačem, lze ale využít i původní postupné zadání cíle.

 • Možnost stažení pouze vybraných map – V nové verzi SMART DYNAVIX umožňuje vybrat individuálně státy Evropy, jejichž mapa má být nainstalována jako podklad pro navigaci. Ušetřené místo na disku může uživatel využít dle svého uvážení.

 • Chytrá trasa - Umožňuje hledání trasy v závislosti na průjezdnosti silniční sítě v různých denních dobách a dnech v týdnu. Díky této funkci se vyhnete např. neprůjezdným úsekům v ranní nebo odpolední dopravní špičce.

 • Rychlý panel - Okamžité vyhledání nejbližší čerpací stanice, ubytování nebo občerstvení, nastavení rychlého panelu může uživatel změnit a využít vlastní fulltextový filtr bodů zájmu (POI).

 • Možnost volného importu radarů, omezení rychlostí nebo jiných bodů zájmu POI - Importování vlastních bodů zájmu (formáty .csv a .ov2).

 • Intuitivní ovládání navigace s využitím nativních prvků Android a hardwarových kláves

 • Široké možnosti nastavení pozadí, barvy mapy, infopanelu, tématu nebo auta

 • 99% pokrytí čísel popisných v ČR – Aktuálně více než 2,8 milionu.

 

RODOS (= rozvoj dopravních systémů) je aplikovaný výzkum VŠB se zaměřením na monitorování a řízení silniční dopravy. Jedná se o online informace o aktuálním stavu průjezdnosti silnic (uzavírky, kolony, předpokládaná doba průjezdu hlavními komunikacemi atd.). Tento systém je využíván např. v dopravním zpravodajství České televize. 

DOPRAVA

Navigace DYNAVIX a aktuální stav dopravy RODOS

ZDROJ UŽITEČNÝCH INFORMACÍ

INFORMACE O VOZIDLE

​VOZIDLO je aplikace uchovávající důležité informace o vašeho provozu vozu: elektronická dokumentace k vozu, expirace termínů STK, pojištění, kontrola povinné výbavy, přezutí pneumatik, záznamy o pravidelné údržbě, poruchách a opravách.

PRAKTICKÉ RADY PŘI CESTOVÁNÍ

INSTRUKCE je aplikace obsahující sadů návodů jak postupovat v případě poruchy nebo nehody, ale také v běžných situacích situacích, které vás na silnici mohou potkat. Za zmínku stojí určitě poskytnutí první pomoci, ale i návod, jak nasadit sněhové řetězy, jak nastartovat vůz pomocí startovacích kabelů, jak vyměnit kolo, kde parkovat i informace o zemích, kam míříme třeba za nákupy nebo na dovolenou či služební cestu. Tyto informace jsou prezentovány snadno uchopitelnou formou - fotografie, videa. 

ASISTENČNÍ SLUŽBY

Aplikace ASISTENCE poskytuje přímý kontakt na Asistenční služby pojišťovny Generali, Kooperativa a Česká podnikatelská pojišťovna.

 

Aplikace ZPRÁVY je komunikační nástroj mezi dispečinkem a řidičem. Využívá populární formy chatu: jednoduše napiště svůj dotaz a za pár minut máte odpověď.

DALŠÍ "VYCHYTÁVKY"

Jako každý jiný tablet i Tablet řidiče se dá použít jako INTERNET HOTSPOT díky kterému i další přístroje ve voze získají přístup k internetu.

Díky tabletu je možné použít během jízdy i váš mobilní telefon HANDSFREE.

Aplikace DĚTI přiblíží formou her dopravní předpisy také vašim malým pasažérům.

BEZPEČNÝ MONITORING PROSTORU VOZU

PŘEHRÁVÁNÍ ZÁBĚRŮ Z INTERIÉROVÉ NEBO PARKOVACÍ KAMERY

Díky aplikaci TT WifiCam (v menu ikonka KAMERA) můžete v reálném čase sledovat záběry z monitorovací auto kamery. Díky aplikaci BLACKBOX je můžete zároveň nahrávat.

GPS STŘEŽENÍ A ONLINE MONITORING VOZU

SLEDUJTE VÁŠ VŮZ V APLIKACI TT FASTTRAC

Skrze aplikaci TT FASTTRAC (v menu ikonka SLEDOVÁNÍ VOZIDLA) můžete v reálném čase sledovat polohu a pohyb vašeho vozidla. Zakoupíte-li si ke službě monitoring také službu aktivní střežení, sledovací jednotka vás skrze aplikaci také upozorní na pokus o krádež vašeho vozu (nebo na jakoukoliv jinou neoprávněnou manipulaci).

© 2016 True Trac s.r.o. Všechna práva vyhrazena.